Futurama 1-29
[1999]

Futurama je animovaný seriál Matta Greoninga (tvůrce Simpsonových) odehrávající se v roce 3000. Divák je v prvním díle vtažen do děje poslíčkem s pizzou jménem Fry, který je na Silvestra roku 1999 omylem hibernován a probouzí se přesně za tisíc let. Tento základní motiv možná není moc originální, ale vzniklo tak perfektní prostředí pro rozvoj zajímavého seriálu. Poté, co se Fry zařadí do společnosti, se nechá zaměstnat ve společnosti Planet Express, která patří Fryově praprapra(atd.)synovci, profesoru Fransworthovi. Spolu ním je přijat Bender, robot pochybných mravů, s kterým se Fry spřátelil a Leela, jednooká mimozemšťanka, před kterou většinu prvního dílu prchal, poněvadž mu chtěla stůj co stůj implantovat mikročip označující práci poslíčka (kterého bude v Planet Express dělat tak jako tak).

A tímto okamžikem začíná Futurama, seriál (nejen) o doručování zásilek tam, kam ještě nikdo zásilky (možná) nedoručoval. Seriál o exotických milostných zážitcích hlavních hrdinů (např. v příběhu 'The Deep South' prožije Fry románek s mořskou pannou nebo v ještě neodvysílaném 'I Dated a Robot' s umělou počítačovou inteligencí) a o střetech s nesčetnými lidmi, mimozemšťany, roboty a podobnou havětí.

Jarník na svých předchozích stránkách uvedl, že Futurama je 'něco mezi Simpsonovými a South Parkem' , což je dost výstižné, poněvadž základní humor je sice 'simpsonovský', ale svým dospělejším přístupem a někdy i drsností (v tomhle bodě plní svojí 'práci' hlavně Bender) a 'absurdnějšími' zápletkami se podobá South Parku a myslím si, že by si seriál mohli oblíbit příznivci obou seriálů.

Kdo koho mluví:
Katey Sagal - herečka známá hlavní rolí v seriálu 'Ženatý se závazky' (Peggy) - mluví Leelu
Billy West - v anglické verzi mluvil u nás dříve vysílaný kreslený seriál 'Ren a Stimpy' - ve Futuramě mluví snad nejvíce postav - hlavně Fry, dále dr. Zoidberg, profesor Farnsworth, Zapp Brannigan a většina postav, které se objeví třeba jen v jednom díle
John DiMaggio - Bender
Maurice LaMarche - Kif Kroker (mimozemský pomocník Zappa Brannigana), Calculon (robot z oblíbeného seriálu 'All My Circuits'), Morbo (mimozemský hlasatel), hlava George Washingtona, Albert Einstein a mnoho dalších
Lauren Tom - Amy Wongová
Phil LaMarr - Hermes Conrad

Známé osobnosti, které ve Futuramě mluvily samy sebe:
Claudia Schiffer, Steven Hawking, Al Gore, Pamela Anderson, Conan O'Brien a další