The Animatrix
[2003]

BEYOND
V tichém městě, kde je všechno jinak, než se zdá, tam objeví YOKO v systému mouchu: opuštěnou vilu, ve které je možné úplně všechno. Pak ale přijedou ničitelé much v systému…
Režisér Koji Mortimoto se ve světě anime pohybuje již dlouhá léta. Natočil Robot Carnival, v roce 1986 spoluzaložil studio 4°C, které je dnes jedním z největších producentů anime.
scénář: Koji Morimoto
režie: Koji Morimoto
animace a design: studio 4°C Tokio

DETECTIVE STORY
Soukromý detektiv Ash stopuje cyber-zločince Trinity za „zrcadlo.“
Shinichiro Watanabe, režisér Detective Story a Kid’s Story na sebe upozornil celovečerním animovaným debutem podle vlastního TV seriálu Cowboy Bebop, na který jsme upozorňovali již dříve.
scénář: Shinichiro Watanabe
režie: Shinichiro Watanabe
animace a design: studio 4°C Tokio

THE FINAL FLIGHT OF THE OSIRIS
Posádka vznášedla Osirisu musí do města Zionu dopravit důležitý vzkaz. Přes šiky ocelových nepřátel ale vede trnitá cesta.
Andy a Larry Wachowští jsou režiséry hlavní matrixovské série- celovečeráků The Matrix, The Matrix Reloaded a The Matrix: Revolutions. Andy Jones se podílel na tricích u Godzilly, Titanicu a patří ke tvůrcům počítačového animáku Final Fantasy, který vznikal právě v americké pobočce japonského studia Square, nedávno přejmenovaného na Square-Enix.
scénář: Andy a Larry Wachowští
režie: Andy Jones
animace a design: Square USA

KID’S STORY
Zatímco sedí ve své tříde, dostane Kid osobní pozvánku od Nea k útěku před matrixem. Najít východ ale bude těžší, než se zdálo.
scénář: Andy a Larry Wachowští
režie: Shinichiro Watanabe
animace a design: studio 4°C Tokio

MATRICULATED
Skupinka rebelů zajme nepřátelského robota a naprogramuje ho ke svému užitku. Naučí jej preferovat „lidský matrix“ před realitou strojů. Robotův apetit na lidský matrix ale nezná mezí…
Peter Chung vstoupil do povědomí na začátku devadesátých let, kdž napsal a zrežíroval sérii animáků Aeon Flux, původně vytvořenou pro MTV.
scénář: Peter Chung
režie: Peter Chung
animace a design: DNA Soul

PROGRAM
Ve virtuálním světě samurajského tréninkového programu je zionská vojačka Cis nucena vybrat si mezi láskou a svými druhy ve zbrani.
Yoshiaki Kawajiri debutoval roku 1984 snímkem Lensman, který vytvořil ve vlastním studiu Madhouse Studios. Mezi jeho známější anime patří Wicked City, Ninja Scroll, či Vampire Hunter D: Bloodlust.
scénář: Yoshiaki Kawajiri
režie: Yoshiaki Kawajiri
animace a design: Madhouse Studios, Tokio

THE SECOND RENAISSANCE: PART I.
Zrod matrixu: úpadek lidské civilizace a války s roboty a příslib lidského pádu. Procházka zionskými archivy historií matrixu.
Mahiro Maeda, režisér obou částí The Second Renaissance, natočil seriál Blue Submarine 6 a jako animátor, či výtvarník se podílel např. na The Wings Of Honeamise, či Neon Genesis Evangellion.
scénář: Andy a Larry Wachowští
režie: Mahiro Maeda
animace a design: studio 4°C Tokio

THE SECOND RENAISSANCE: PART II.
Pokračování načatých dějin matrixu. Konec lidské civilizace. Nástup strojů a zlověstné krákorání posledních lidských spermií.
scénář: Andy a Larry Wachowští
režie: Mahiro Maeda
animace a design: studio 4°C Tokio

WORLD RECORD
Světovému rekordmanovi ve sprintu Danovi se podaří dostat se z matrixu a na moment uzřít skutečný svět, tam na druhé straně.
Takeshi Koike patří k mladším z přispěvatelů série- pracoval jako animátor a supervizor animací na bijácích Ninja Scroll, nebo Party 7, režijní debut si odbyl předloni kraťasem Trava.
scénář: Yoshiaki Kawajari
režie: Takeshi Koike
animace a design: Madhouse Studios, Tokio

[Šimon Šafránek - dokina]