Simon Sez
[Simon Sez 1999]

Simon je pěkně drsný chlapík aktuálně pracující pro Interpol, kde zastává místo svého anglického protějška 007. Lítá si po světě, chytá zločince a dost ho to baví. Krásná kočička se taky v jeho blízkosti objevuje, tak co by chtěl víc. Snad jenom méně šíleného protivníka, který by ho nedokázal naštvat tak jako Ashton, když... Ale to již předbíháme. Předtím ještě zažijeme mnoho skvělých bojových scén, s úžasnou a vtipnou choreografií, postelovou scénu a la technoparty, ale také mnoho nudných dialogů a mozek drtících komických vložek, ať už ze strany pomocníků mnichů nebo skoro šikovného idiota Ricka. Osvěží nás alespoň dynamická hudba i nepovedená triková sekvence.

Simon Sez je film slabý, ale přesto zábavný díky již zmiňované choreografii bojových scén. Mnohé také přiláká přítomnost známého extravagantního Dennise Rodmana, bývalé hvězdy basketbalové NBA, ve kterém je rozvinutá jeho postava ze snímku Double Team s Jean-Claude Van Dammem v hlavní roli. Nejlepším hercem je ale jednoznačně Jérôme Pradon v roli ďábelského zloducha ve stylu Jokera z Batmana. Jenom přídavných materiálů kdyby bylo více. Kromě traileru a biografie Dennise Rodmana na nás nic víc nečeká. Naopak titulky jsou v celku slušné, kromě některých neobratně přeložených frází, které ale celkový dojem rozhodně nezkazí.

LAszlo

Simon Sez; USA/Německo/Belg 1999, 85 min.; Režie: Kevin Elders; Hrají: Dennis Rodman (Simon), Dane Cook (Nick), Ricky Harris (Micro), Jérôme Pradon (Ashton).