Kluci to taky chtěj… a pořád!
[Knallharte Jungs 2002]

Středoškolák Flo (Tobias Schenke) je trudovitý a věčně nadržený. Potud by snad měl ještě naše sympatie, ztrácí je ovšem v okamžiku, kdy se potká se scenáristou a režisérem Granzem Henmanem, který ho vyšle vstříc chaotickému, nesmyslnému, trapnému a častokrát žaludek zvedajícímu příběhu, ve kterém nejde ani o Floa, ani o jeho ubohý penis, ale spíš o sbírku výstavních nechutností Herr Henmana, kde se humor sice v několika milisekundách vyskytuje, ale spíš nedopatřením. Hned v první scéně chudák Flo při jedné z ranních erekcí zjistí, že jeho nejlepší přítel už má v poklopci dost nečinnosti a mlčení. Zatímco on by chtěl zasunout kdykoliv do čehokoliv, Flo by rád zasunul do pohledné spolužačky Maji (Diana Amftová). Dřív než se oba dočkají a hlavně dohodnou, čeká nás hromada fekálního humoru, která nemá se sexem prakticky nic společného (zdálky zahlédnete jen pár zadků), a mnohem spíš se týká vyměšování a všelijakých jiných možných (a častokrát i nemožných) tělních tekutin.

Abych nenásobil vlastní utrpení: Trapnou německou rádobykomedii vám můžu doporučit jedině v případě, že se vám zamlouvá rozšmelcování obsahu notně ucpaného záchodu poloslepou osobou po celé koupelně dlouhým vibrátorem, resp. souložení zatoulaného psa s omdlelou devadesátidevítiletou babičkou. Zkrátka hnus a nula s vykřičníkem!

PS: Snímek nemá NIC společného s jinou německou komedií Holky to chtěj taky.

[Jaroslav Sedláček - Cinema]------------------jinaNení tomu drahný čas, co poklidné a distinguované vody českých kin zčeřila vlna v podobě teenagerovské komedie "Holky to chtěj taky". Forma a obsah tohoto - dnes již téměř kultovního - snímku s unikátní kamerou a netradičním osvitem zřejmě inspirovaly režiséra a scenáristu v jedné osobě, Granze Henmana, k vytvoření dalšího snímku v žánru, tolik oblíbeným dnešní mladou generací.

Florian se po nepříliš aktivní pubertě, coby čerstvý adolescent, ocitá pod velkým tlakem svého penisu, jehož aktivita v blízkosti osob ženského pohlaví přivádí Floriana do stavu, kterému se v "chlapské hantýrce" říká: Rozrážet dveře půl metru před sebou...

Po několika trapasech se tak ocitá u psychoterapeutky, která mu poradí, aby si našel dívku, která pro něj nebude jenom objektem k ukojení sexuálních choutek. Již delší dobu se marně pokouší o sblížení se spolužačkou Majou, ale pokaždé se z možnosti o hluboký pohled z očí do očí, stane velká trapárna a Florian vypadá jako těžký úchylák. Naštěstí má kamaráda, kterého se nemusí bát požádat o radu, a na kterého je možno se kdykoliv spolehnout. Red Bull je totiž vlastníkem užitečných znalostí, které dokáže ocenit každá žena, zejména tedy dospívající dívka, která je stále při chuti a v závislosti na tom je schopen poskytnout rady mladým nerozhodným mužům, zejména dospívajícím mladíkům, kteří by rádi ehm...

Jeho know-how se sice pohybuje v teoretické rovině, ale bude stačit k tomu, aby si oba nakonec přišli na své.

Zápletka samozřejmě není základním pilířem filmu, koneckonců, nalijme si čistého vína, to se od této sorty umění ani neočekává. Děj je založen na prolínání komických, místy trapných, místy nechutných situací s nudnými pasážemi, jejichž vynechání by celkovou délku zkrátilo na čistých dvacet minut. Musím se přiznat, že jsem se párkrát docela zasmál, ale to jenom proto, že mám rád druh humoru, jaký mám rád. Henman sice stvořil blbost, ale ne zas takovou blbost, aby se tam neobjevilo pár dobrých nápadů, které mne opravdu zaujaly - mluvícím penisem počínaje (výborný dabing), kapesní pi... konče. Na druhou stranu, jsou to perličky, které dokáže ocenit zřejmě jenom vybraná část publika.

Nedostatečné využití hereckého potenciálu představitelů hlavních rolí, kteří jinak ve své vlasti sklízí za svůj um velké ovace, dává tušit slabinu ve scénáři. To je patrné hlavně u představitele Floriana, Tobiase Schenkeho, který se, i přes veškerou snahu vdechnout své postavě ducha trágéda a cit pro nonverbální komunikaci, musel omezit pouze na hlas a dvě různé grimasy.

Jde jenom o další kus odlitku z - dnes již dost omšelé - formy komedií pro náctileté, který není prvním ani posledním.

[Jakub Rajnoch - FilmWeb]