Fist Of Legend
[Fist Of Legend (Jing wu ying xiong) 1997]

Remake slavného filmu s Bruce Leem. Jak jsem tehdy psal, viděl jsem z něj nějaké MPEGy. Mno, teď už si ho vychutnávám (ten film ;) na mém PCčku. K čemu video a televize, že ;p

Takže, zpět k hodnocení. Abych byl plně objektivní, musím říci, že můj nejoblibenější film stále zůstává OUTC&FSY2, avšak tento film se dělí o pomyslné 3/4. místo mého top10u s OUTC2. Prostě, další klasika ve sbírce. Je to SUPR film. Děti ho milují... ehmmm. Nono, chtěl jsem říct, že Jet Li, přestože je to novější film, zase ROCKS, aneb počesku, KAMENÍ. I když, no prostě válí.

Bojové scény jsou nejen vynikající, ale jsou takové, jak bych to nazval, decentní a vyhlazené. Hlavně jsou ale velmi tvrdé a asi nej reálnější, co kdy Jet Li natočil. Tím se také podobá Bruce Leeho klasice. Prostě Yuen Woo Ping si zase nedal říct a musel se nad těma bitkama pjěknjě vodvázat&vyřádit. Abych to shrnul; Jet Li, co by hlavní hrdina, a Billy Chou (Čau Billy!;) coby hlavní zákeřňák dávají tomuto dokonalému filmu větší šmrnc, než kdysi (alespoň) podle mého názoru Bruce Lee. Nechť žije tato legenda. Vlastně, pěst legendy. Nebo pěst hněvu? Kdo ví? (psychologie a filosofie z gymplu mi očividně chybí ;p)